Ekonomi
Trend

Kendi mali durumunuzu kriz anlarında nasıl korursunuz?

Ekonomistler, 2023'te olası bir durgunluk hakkında alarm zillerini çalıyorlar. Insider, bir gerilemeye hazırlanmak için ipuçlarını almak için beş kişisel finans uzmanıyla konuştu.

ABD ekonomisinde alarm zilleri çalıyor ve Bloomberg ekonomistleri tarafından yapılan son modelleme, gelecek yıl %100 bir durgunluk olasılığı buldu.

Bu, muhtemelen mali durumunuzu korumak için harekete geçme zamanının geldiği anlamına gelir.

Insider, zorlu bir 2023 öncesinde mali durumunuzu kurşun geçirmez hale getirmenize yardımcı olacak temel adımları ortaya çıkarmak için beş kişisel finans uzmanıyla görüştü.

Uzmanlar, işinizi kaybederseniz masraflarınızı karşılamak için bir acil durum fonu oluşturmanızı tavsiye etti. Böyle bir fonun ideal olarak üç ila altı aylık masrafları karşılayacağını söylediler.

Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, ortalama bir Amerikan hane halkı, 2021’de konut, yiyecek ve ulaşım maliyetleri gibi harcamalara yaklaşık 67.000 dolar harcadı . Bu nedenle, ortalama bir hane için acil durum fonunun 16.750 ila 33.500 dolar arasında olması gerekir.

Bütçeleme ve yatırım üzerine finansal eğitim kursları satan bir web sitesi olan Kişisel Finans Kulübü’nün kurucusu Jeremy Schneider , üç ila altı aylık birikmiş harcamalarınız yoksa, daha az harcama yapmanız gerekeceğini söyledi ve oraya gitmek için daha fazla tasarruf edin.

Eğitim amaçlı bir yatırım sitesi olan Call to Leap’in kurucusu Steve Chen’e göre, bir bütçeleme uygulaması edinmek bunu yapmanın en iyi yolu olabilir . Bunlar, harcamalarınızı daha iyi görselleştirmenize ve önceliklendirmenize yardımcı olabilir.

Günlük harcamalar hakkında çok düşünmek, tasarruf bulmanıza yardımcı olabilir. Yaşlıların finansmanı için bir güvenlik hizmeti olan Carefull’un yazarı ve yöneticisi Cameron Huddleston , böyle bir alıştırmanın genellikle en az çabayı gerektirdiğini ve en çok meyveyi verdiğini söyledi .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu