Ekonomi

Son dakika: Bakanlıktan vatandaşa müjde duyuruldu! 1,1 milyar TL’lik destek hesaplara yatırılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "255 bin üreticimize yönelik, 1 milyon 312 bin ton çiğ süt için 1 milyar 127 milyon lira destekleme tutarını bugün itibarıyla ödemeye başlıyoruz" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kars’taki Türkiye’nin ilk peynir müzesi olan “Peynir Festivali ve Peynir Müzesi” açılışında konuştu.

1,1 MİLYAR TL DESTEK HESAPLARA YATIRILDI

Bakan Kirişci süt üreticilerine yönelik şu müjdeyi verdi:

Türkiye genelinde 255 bin üreticimize yönelik, 1 milyon 312 bin ton çiğ süt için 1 milyar 127 milyon lira destekleme tutarını bugün itibarıyla ödemeye başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Bu ödemeyle birlikte 2022 yılında süt üreticilerimize ödediğimiz toplam destek tutarı 2 milyar 880 milyon lirasına ulaşmış oluyor. Buna ilave olarak bakanlığımızca Türkiye genelinde süt üreticilerine 15 Mayıs’tan 30 Eylül’e kadar litre başına 20 kuruş ödenmesi planlanan çiğ süt destek primini 2,5 kat artırarak 50 kuruş olarak ödeyeceğiz.

PRİM DESTEĞİ LİTRE BAŞINA 30 KURUŞ OLACAK

Müjdelerin devam ettiğini anlatan Kirişci şöyle devam etti:

15 Mayıs-30 Haziran dönemi prim desteği de litre başına 30 kuruş olarak ekim ayı içerisinde üreticilerimize ödenecektir. Bütün bu desteklerimizle inşallah özellikle bitkisel üretimden sonra hayvansal üretimde de üreticilerimizin yanında olduğumuzu göstermeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu