Ekonomi

Son dakika: Milyonlarca vatandaş yararlanabilir! Aylık 1250 TL verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardım duyurusu yapıldı. Yardım kampanyası kapsamında 4 milyon kişiye 1250 TL düzenli destek verileceği belirtildi. Detaylar belli oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli vatandaşlar için yeni bir yardım kampanyası başlattı. 4 milyon dar gelirli vatandaşlara aylık 850 ile 1250 TL arasında nakdi yardım yapılacağı bildirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık dar gelirli ailelere her ay düzenli olarak verilmek şartı ile aylık 850 ile 1250 TL tutarı arasında ödeme yapılacağını duyurdu.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
18 yaşından büyük olmak,
Mavi kart sahibi olmak,
Yerleşim adresinin yurt dışında olmaması,
Hane içerisinde memur, kamu işçisi, yurt dışında çalışan veya yurt dışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumunda başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır denildi.
Bakanlıktan yapılan bu duyuruya göre, yardımlar 12 ay boyunca yapılacak olup son ödemesi ise 2023 Haziran ayı da gerçekleştirilecektir. Bu yardıma başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar “e-Devlet” üzerinden işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu