Genel

2022’nin kalanında hangi spor etkinlikleri yapıalcak? Kış Olimpiyatları’ndan Dünya Kupası’na kadar izleyicileri ekrana kilitleyecek etkinlikler

Yeni bir yıl, 2022'de dört gözle beklemek için çok parlak bir spor beklentisi sunuyor. Detaylar haberimizde...

Kış Olimpiyatları ve Kış Paralimpik Oyunları 2022’nin başlarında Pekin’de yapılacak ve İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları yaz aylarında Birmingham’da yapılacak.

İki büyük futbol turnuvası var – Temmuz ayında İngiltere’de Kadınlar Euro 2022 ve Kasım ve Aralık aylarında Katar’da erkekler Dünya Kupası ile.

İngiltere’deki Rugby Ligi Dünya Kupası Ekim ayında başlıyor ve ayrıca erkekler ve kadınlar Kriket Dünya Kupaları, bir atletizm Dünya Şampiyonası ve bir kadın Rugby Dünya Kupası var.

Ancak Covid-19 pandemisi dünya çapında hala büyük sorunlara neden olurken, tüm etkinliklerin planlandığı gibi gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ve mekanların dolup taşmayacağı henüz belli değil.

2022’nin kaçırılmayacak etkinlikleri

8 Ekim-12 Kasım – Rugby Birliği – Kadınlar Dünya Kupası, Yeni Zelanda

Six Nations şampiyonu İngiltere son 18 maçını kazandı ve geçen sonbaharda mevcut şampiyonlar Yeni Zelanda’ya karşı arka arkaya rekor galibiyetlerin ardından açık favoriler.

15 Ekim-19 Kasım – Rugby Ligi Dünya Kupası, İngiltere

Bir yıl ertelenen turnuvada 61 oyun ve erkek, kadın ve tekerlekli sandalye oyuncuları için ayrı turnuvalar yer alıyor.

17 Ekim-14 Kasım – Kriket – Erkekler 20 Yaş Altı Dünya Kupası, Avustralya

Avustralya, Kasım ayında ilk kez Erkekler T20 Dünya Kupası’nı kazanmak için Yeni Zelanda’ya karşı sekiz kapılı bir zafer kazandı. İngiltere, yarı finalde Black Caps’e kaybettikten sonra daha iyisini yapmaya çalışacak.

21 Kasım-18 Aralık – Futbol – Dünya Kupası, Katar

Arap dünyasında düzenlenecek ilk Dünya Kupası, Katar’ın yoğun yaz sıcağından korunmak için yıl sonunda başlamasıyla Premier Lig’e ara veriyor. İngiltere zaten kalifiye oldu ve Galler veya İskoçya da katılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu