Genel

Amerikalı seri katil Jeffrey Dahmer kimdir? Jeffrey Dammer ne suçlar işledi?

Amerikalı Jeffrey Dammer'in hayatı merak edilip araştırılıyor. İşlediği seri cinayetlerle gündem olan Dammer hakkında; 'Jeffrey Dammer kimdir?, Jeffrey Dammer kaç yaşında? Jeffrey Dammer kaç kişiyi öldürdü?, Jeffrey Dammer aslen nereli?' gibi sorulara yanıt aranıyor. Detaylar haberimizde....

Dahmer ilk cinayetini 1978’de Ohio’daki Bath kasabasında işledi. Bunu 1987’de ikinci bir cinayet izledi ve sonraki beş yıl boyunca -çoğunlukla Wisconsin, Milwaukee’de- çoğunlukla yoksul olan 15 erkek ve genç erkeği daha öldürdü. ve Afrikalı Amerikalı , Asyalı veya Latin. Diğer seri katiller çok daha fazla kurban talep etmiş olsalar da, Dahmer’in suçları özellikle yamyamlık ve nekrofili içeren korkunçtu. Şubat 1992’de Dahmer 15 müebbet hapis cezasına çarptırıldı; 1978’de işlediği cinayete Mayıs ayında 16. müebbet hapis cezası eklendi. Dahmer, 1994’te Wisconsin hapishanesinde bir mahkûm arkadaşı tarafından öldürüldü.

Suçların koşulları çok tartışma konusu oldu. Bazıları, Dahmer’in bu kadar uzun süredir tespit edilmekten kaçmış olmasının, Milwaukee polisinin eşcinsel veya ırksal azınlık gruplarının üyeleri olan kurbanların kaybolmasını soruşturmaya düşük bir öncelik verdiğini gösterdiğini iddia etti.

Dahmer’ın hayatı, suçları ve tutuklanmasının yol açtığı tartışmalar, Anne E. Schwartz tarafından yazılan The Man Who Could Not Kill Yeterince Öldürme: Milwaukee’nin Gizli Cinayetleri Jeffrey Dahmer (1992; 2011’de yeniden basıldı) da dahil olmak üzere birçok kitapta tartışıldı .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu