Genel

Biden’ın öğrenci kredisi affı, davalar artmaya devam ettikçe önümüzdeki haftaya ertelenebilir

Biden'ın öğrenci kredisi affı muhafazakar gruplardan en az dört davayla karşı karşıya. Bir federal yargıç, önümüzdeki hafta bunlardan biriyle ilgili argümanları dinleyecek ve rahatlamanın durdurulup durdurulmayacağına karar verecek.

Muhafazakarlar, Başkan Joe Biden’ın öğrenci kredisi affından memnun değil – ve bazıları politikayı mahkemeye taşıdı.

Yönetim en az dört büyük dava ile karşı karşıya ve bir federal yargıç, önümüzdeki hafta Cumhuriyetçi eyaletler tarafından yönetilen bir dava için sözlü argümanlar dinleyecek. Devletlerin Biden’in borç tahliye planını duraklatma talebini kabul edebilirler – her iki durumda da, bu ay vaat edilen bir başvuruya rağmen, yargıç 17 Ekim’den önce hiçbir borcun affedilmeyeceğini söyledi.

Ağustos ayının sonunda Biden , federal borçlular için yılda 125.000 doların altında para kazananlar için 20.000 dolara kadar borç indirimi açıkladı . Bu, kampanya yolunda söz verdiği ve Demokrat milletvekillerinin o zamandan beri onu yürürlüğe koymaya zorladığı bir politika olduğu düşünüldüğünde, uzun zamandır beklenen bir duyuruydu. Bazı Demokratlar, başkanın kredi affı konusunda daha da ileri gitmesini isterken, politikayı 1.7 trilyon dolarlık öğrenci borcu krizine yönelik önemli bir ilk adım olarak övdüler.

Ancak birçok Cumhuriyetçi aksini hissetti. Biden’ın açıklamasından önceki aylarda , geniş borç indirimini haksız, maliyetli ve yasa dışı olarak eleştirdiler ve politikanın uygulanması halinde yasal işlem başlatmakla tehdit ettiler. Ev eğitim komitesinde Cumhuriyetçi Lider Virginia Foxx, diğer GOP milletvekilleriyle birlikte çabalarını destekliyor.

Foxx yakın tarihli bir açıklamada, “Biden yönetiminin öğrenci kredisi kurtarması yasanın topuklarıyla ezilmeli – yasadışılığı göz ardı edilmemelidir.” Dedi. “Bu plan durdurulmazsa, milyonlarca çalışkan vergi mükellefi bu planın mali yükünü omuzlamak zorunda kalacak.”

Beyaz Saray, Eğitim Sekreterine COVID-19 gibi ulusal bir acil durumla bağlantılı olarak öğrenci kredisi bakiyelerini değiştirme veya feragat etme yetkisi veren 2003 HEROES Yasası kapsamında bu bir kerelik geniş rahatlamayı yürürlüğe koyma yetkisine sahip olduğunu sürdürdü . . Ancak yasal işlem yürüten gruplar, politikanın bu otoriteyi aştığını, devletlerin gelirlerini zedelediğini ve anayasaya aykırı olarak ırksal eşitliği ilerlettiğini ve davaların mahkemede ilerlemesi durumunda borçtan kurtulma zaman çizelgesinin tehlikeye girebileceğini söyledi.

Bir Beyaz Saray yönetim yetkilisi Insider’a “En çok ihtiyacı olan borçlulara yardım sağlamak için tüm hızımızla çalışıyoruz” dedi.

Yetkili, “Eğitim Bakanlığı’nda programı başlatmak ve çalıştırmak için burada Beyaz Saray’daki bir ekiple yakın çalışan özel bir ekibimiz var” dedi. “Borçların hafifletilmesi için kayıt dönemi bu ay başlayacak. Kısa, basit bir başvuru olacak. Ayrıca önümüzdeki haftalarda ne bekleyebilecekleri konusunda borçlularla doğrudan iletişim kurmaya başladık. Paylaşacak daha çok şeyimiz olacak. gelecek günlerde.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu