Genel

Yapım aşamasında olan 82 milyon dolarlık bir malikane Dubai’nin emlak rekorunu kırdı! Tasarımında 18 banyo ve 15 arabalık bir garaj bulunuyor!

Bloomberg, geliştirici Alpago Properties'e atıfta bulunarak , Temmuz ayında 302.5 milyon AED veya 82.35 milyon $ karşılığında satılan bir Palm Jumeirah villasının şu anda Dubai'de satılan en pahalı ev olduğunu bildirdi. Detaylar haberimizde...

Casa Del Sole olarak bilinen villa, Bloomberg’e göre Dubai’nin palmiye ağacı şeklindeki insan yapımı adası Palm Jumeirah’ın Frond G’sinde yer almaktadır. Palm Jumeirah, St. Regis ve Waldorf Astoria dahil olmak üzere Dubai’nin en lüks tatil beldelerinden bazılarının yanı sıra milyonlarca dolarlık malikanelere ev sahipliği yapmaktadır.

Casa Del Sole hala inşa ediliyor, ancak tasarımı Bloomberg’e göre sekiz yatak odası, 18 banyo ve 15 arabalık bir bodrum garajı içeriyor. Villanın bowling salonu ve ev sineması gibi olanaklarla birlikte gelecek yılın başlarında hazır olması bekleniyor.

Geliştirici, alıcının kimliğini Bloomberg’e açıklamayı reddetti. Alpago Properties, Insider’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi. Dubai’nin lüks emlak piyasası, güçlü bir 2021’in ardından bu yıl patlama yaşıyor. Birkaç emlakçı daha önce Insider’a şehirdeki lüks mülklere olan talebin , özellikle de gerçekleşmesine aylar hatta yıllar uzakta olan plan dışı projeler için arttığını söylemişti. Tamamlandı.

Ancak, ana lokasyonlardaki konut arzı kısıtlı. Knight Frank’e göre Palm Jumeirah, Emirates Hills ve Jumeirah Bay Island’ın seçkin mahallelerinde 2023 ve 2025 yılları arasında sadece sekiz yeni evin tamamlanması bekleniyor .

Knight Frank’in Orta Doğu Araştırmaları başkanı Faisal Durrani, 17 Ağustos’ta bir raporda Dubai’nin bu yıl yeni bir ultra-prime ev satış rekoru görme olasılığının yüksek olduğunu yazdı. Buna karşılık, 2021’in tamamı için o sırada bir rekor olan 93 ultra-prime ev işlemi vardı. Ultra birinci sınıf evler, 10 milyon doların üzerinde fiyatlandırılanlardır.

Durrani, “Hükümetin pandemiye dünya lideri yanıtının yönlendirdiği olumlu piyasa hissi, World Expo’nun başarılı bir şekilde ev sahipliği yapması, seyahat koridorlarının yeniden açılması ve Dubai’nin küresel güvenli liman statüsü ile birleştiğinde pazarın toparlanmasını desteklemeye devam ediyor.” Mayıs ayında bir piyasa raporunda yazmıştı. Dubai’nin önceki emlak rekoru , yine Palm Jumeirah’ta bulunan 76,2 milyon dolarlık bir villanın satışıyla Nisan ayı başlarında kırılmıştı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu