Gündem
Trend

Netflix’in ‘Yüzüklerin Efendisi’ TV şovlarına 250 milyon önerdiği ortaya çıktı

Netflix, Amazon haklarını almadan önce Tolkien mülkünü "Yüzüklerin Efendisi" TV şovlarına yerleştirdi.

Amazon, “Yüzüklerin Efendisi” dizisi “Güç Yüzükleri”nin haklarını almadan önce, fantezi IP için yarışan başka talipler vardı.

Bunlardan biri Netflix’ti. The Hollywood Reporter Çarşamba günü, yayın devinin Tolkien mülküne bir Gandalf şovu ve bir Aragorn dizisi (sırasıyla Ian McKellen ve Viggo Mortensen tarafından “Yüzüklerin Efendisi” film üçlemesinde oynanan karakterler) dahil olmak üzere birçok fikir sunduğunu bildirdi. .

Bir kaynak THR’ye Netflix’in “Marvel yaklaşımı izlediğini ve bu durumun mülkü tamamen korkuttuğunu” söyledi.

HİKAYEYİ YENİDEN ANLATTILAR

THR ayrıca Netflix’in haklar için 250 milyon dolar teklif ettiğini ve bunun Amazon’un dizi için ödediği rakam olduğu yaygın bir şekilde rapor edildi. THR’ye göre Amazon “on milyonlarca daha az” teklif verdi, ancak sayı “hala şaşırtıcı” idi.

Ne Netflix ne de Tolkien mülkü, Insider’ın yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Bir başka potansiyel talip de, “Game of Thrones” ve şu anda yayınlanmakta olan ön bölümü “House of the Dragon”da büyük bütçeli bir fantezi serisine sahip olan HBO’ydu.

Birinci sınıf kablo ağı, malikaneyi JRR Tolkien’in kitaplarından “Üçüncü Çağ” hikayesini yeniden anlatmaya yöneltti; bu, esasen “Yüzüklerin Efendisi” film üçlemesinin yeniden yapılması anlamına gelecekti. THR’ye göre mülk, tanıdık bölgeyi yeniden düzenlemek istemediği için geçti.

Amazon, THR’ye göre, mülke yaratıcı söz verecek yakın bir ilişki vaat ederek nihayetinde diziyi indirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu